HAVZA'MI Ankara'yı Sildi ? ANKARA'MI Havza'yı Sildi..Yoksa Havzalılarmı Sildi HAVZA'YI ?

HAVZA'YI Şimdiye Kadar Sevk ve İdare edenler Havza ve Havzalılar için ne istediler ANKARA'DAN...

YAKIN ZAMANDA:

1.Turizm Fakültesi BAFRA'YA Açıldı.

2.Havza MYO nun İnşaat Bölümü kapatılıp Kavak'a Gitti..

3.Kavak'a 2000 Kişilik Cezaevi Yapılıyor.Bu cezaevinin 800 çalışanı olacak.

4.İzmir'den Havza'ya gelecek Firmaya kapı Gösterildi..Şimdi O firmada tam 2200 kişi çalışıyor..

5.Ünyeye Kurulması söz Konusu Olan 600 Kişilik Tekstil Atölyesine Kapı Gösterildi..Adamlar Şimdi ÜNYE'de işlerine devam ediyor..

6.Hava Kuvvetleri komutanı Havzalı İken Buraya Bir birlik getirilmesi yerine Miadı Dolmuş Uçak getirildi..

7.Hani bir ara İmaret Mahallesinin arka tarafına 5 Yıldızlı Otel Yapılacaktı..Hatta Adamlar yer bile almaya gelmişlerdi.Ne Oldu?

Bunlar çok yakın zamanda gerçekleşmeyenler..

Sabahları erken kalkıp çarşıya inenler şunu görürler ki;

Servislerle Merzifon'a,Kavak'a Havzanın insanı çalışmaya gidiyor...

Yazık Çok Yazık..Havzanın üzerine KARABASAN Gibi çökenler Yeter Artık..Havza ve Havzalılara Gölge etmeyin sizden başka bir şey istemiyoruz.


Şimdi kim ne derse desin:

HAVZA'DA DEĞİŞİM ŞART...

Bir zamanlar Merkezi Hükümetin Desteğini verin bize diye basbas bağıranlara Havzalılar o desteği verdi..Karşılığında ne oldu koskocaman bir HİÇ..

15 YILDIR Havza Yine Merkezi Hükümet dedi fazlasıyla destek verdi..Ne oldu..Yine koskocaman bir HİÇ..

NE YAPILDI?

1.Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezi(Havzalılardan toplanılan para ile yapılan LOKMAN HEKİM KAPLICALARI APART VE MOTELLERİ karşılıksız devredildi.Bu merkez Hizmete Başladığında oradaki kaplıca da yıkılacak)

2.Kılavuza Yeni Hastane yapıldı..İnşallah Yakında açılacak..

3.Yeni OTOGAR yapıldı..Sonuç ne oldu?

4,İçme suyu arıtma tesisi yapıldı ki bu proje Mevcut idarenin değildi zaten..Sonuç ne oldu?...

İstihdama Havza'nın Gelişmesine Büyümesine Yönelik Ne yapıldı HAVZA'DA...

Hala 1960 lerin,70 lerin kafasıyla,Beyniyle Memleket idare edilemiyor.Gözlerine At Gözlükleri takmış,Ufku Geniş Vizyonu olmayan İnsanlarla HAVZA'NIN hiç bir yere geleceği yok. Havza'nın sözde ileri gelenleri kendilerine göre bir çiftlik kurmuşlar Aman ben olayım Başkası Olmasın diye aralarına kimseyi almamışlar..Kendi çöplüklerinde kendileri söyleyip kendileri çalıp kendilerini oyalıyorlar...HAVZA ve HAVZALILARI düşünüpte hareket etmiyorlar..HAVZA'NIN Nüfusu yine azaldı..

ALLAH RIZASI İÇİN HAVZA ve HAVZALILAR için Mücadele edilmeli Bir şeyler yapılmalıdır..

Zamanında Söyledim Yine Söylüyorum:

''BEDAVAYA HAVZALILIK YOK''Diye..

Ama Maalesef alışmışlar konuşurken mangalda kül bırakmamaya iş icraata gelince çalışmaya gelince durrr..Biz Havzalıyız ama Onlar içinde rahatımızı bozmayız..Biri biraz öne çıkınca sen DUR Fazla ileri gittin bakalım derler önünü keserler.Havzayı Cehennemden Kurtarmaya çalışanları ayağından çekip o cehenneme geri iterler..

Kısacası Mevzu Bahis Vatansa Gerisi Teferruattır deriz ya hep,

Konu Havza ve Havzalılar ise hiç kimse hariçten Gazel Okumasın..

Yemeklerde Sohbetlerde Toplantılarda Biz Havzayı ve Havzalıları Seviyoruz diye Başlayan Hamasi Nutukları o kadar çok dinledik ki hep dinlemekle kaldık onlarda söylemekle kaldılar.

Yıllardır Havzayı sevk ve idare edenler mecburiyetten yan yana geldiklerinde birbirlerine gülücük atarlar,ayrıldı mı bu seferde arkalarından kurşun atarlar.

En ufak idareci bile göreve geldiğinde hemen sözde ekabirler etrafını sararlar ve kendilerince doğru olanları ama tamamen kendi çıkar ve menfaatleri doğrultusunda anlatmaya başlarlar Havza ve Havzalıları ve geleni kontrol altına almaya çalışırlar bunu da gerçekleştirirler.

Birilerine sen ağasın sen beysin demekle ağa bey olunmuyor.Ağalık ve Beylik Soydandır.Boynuna kravat takan bazı şeddileleri adam zannedip Bey zannedip körü körüne yanına gidip sözde el alanlar icazet alanlar ufaldıklarının küçüldüklerinin farkında değiller..

ADAM diyorki resmen Benim tezgahıma gelmeyen,Bana tabi olmayan hiç kimse Havza'da ne siyaset yapabilir nede Müdür olabilir..Bu aklı evvelde(kelin ilacı olsa başına çalar) bu cesareti verenler Maalesef üzülerek söylüyorum ki yine o el etek öpen bazı Havzalılardır.

Bunların sayısı toplasanız 100 ü geçmez ama maalesef Havza ve Havzalıların kaderi ile oynayanlarda bunlardır.

Bütün söylediklerimi siyasi argüman içerisinde değil Havza ve Havzalıların Ekonomik yapısı ve Gelişmişliği ile değerlendirmek gerekir..

Yukarıda saydıklarım yakın tarihimizin en canlı örnekleridir.Birde Buna 40/50 yıl öncesini eklersek HAVZA VE HAVZALILARA Kimlerin neler kaybettirdiklerini çok daha iyi görebiliriz..

Ladik ÇİMENTO,Suluova ŞEKER FABRİKASI,Vezirköprü ORÜS bunlar Havza'ya yapılacaktı..Birde KETAŞ (Karadeniz Teknik Elektronik) vardı Bekdiğin tarafında yeri bile Hazırdı,Şimdi KETAŞ VAKFIKEBİRDE Süt Ürünleri olarak faaliyette..

Havza ve Havzalıların Hakkı-Hukuku Hiç bir zaman gözetilmemiştir.

Havza ve Havzalılara yazık etmişlerdir..

Artık uyanma vaktidir..

Artık Değişim Vaktidir.

Artık Gelişme Vaktidir.

Havza ve Havzalıların Gelişmeye,Büyümeye İhtiyacı vardır..

Havzalı Gençlerin ekmeğe işe ihtiyacı vardır..

ARTIK DEĞİŞİM ŞART HAVZA'DA..

Saygı ve Sevgilerimle...

ALLAH (C.C) YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner223

banner222