BİZİM İNSANIMIZDA TUHAFLAŞTI. EN OLMADIK YERDE MÜSLÜMAN OLDUĞU VE MİLLİYETÇİLİĞİ AKLINA GELİYOR… ŞU SİSTEM MÜHENDİSLERİ İŞLERİNİ GAYET GÜZEL YAPIYORLAR..

Önceki günlerde İsrail’in Kudüs’te çoluk çocuk demeden bombalanması ile bir anda Türk olduğumuz,  Müslüman olduğumuz aklımıza geliverdi.  Buradan İsrail’i korkusuzca bu insanlık suçunu işlemelerinden dolayı şiddetle kınıyorum…

Söz konusu günden beridir sosyal medyaya, yazılı ve görsel medyaya baktığımda ne zaman İsrail böyle bir halt etse klişeleşmiş eylem ve davranışlar, paylaşımlar anında ne hikmetse hazır. Hep aynı hep aynı. Toplumu kanalize eden, yönlendiren, öteleştiren sistem mühendisleri görevlerini mükemmel  yapıyorlar. 

Bakalım ne eylemler planlanmış yapılmış:

 • İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İsrail'in zulmüne dur demek için yarın Yenikapı Meydanı'nda düzenlenecek, "Filistin Halkına Destek Mitingi" öncesi açıklamalarda bulundu.
 • İsrail'in Gazze'deki Katliamı, Kayseri Şeker İftar Sofrasında Lanetlendi
 • ESKİŞEHİR'de, üniversite öğrencilerinin kaldığı yurt binasına, pencere ışıklarıyla 'Kudüs' yazısı yazıldı.
 • Yine Yahudi malı ürünleri almayın kampanyaları başladı. Başta Coca Cola içilmesin !

Böyle uzayıp gidiyor….

Siyasi arenada ne olmuş ona bakalım:

 • Türkiye’nin İsrail’le yaptığı anlaşmaların iptalini isteyen önerge reddediliyor !
 • İsrail’e sadece Karabük’ten Ocak-Temmuz ayları içinde 2 Milyon 147 Bin Dolarlık çelik ihracatı yapıldı. Yani sizin anlayacağınız ölüm silahlarının çeliği yine bizden gitmiş !
 • Türkiye ile İsrail arasında imzalanan ve 1 Mayıs 1997 tarihinde yürürlüğe giren Serbest Ticaret Anlaşması’nı takiben, İsrail ile 2000 yılında 1 Milyar Dolar olan ticaret hacmimiz 2014 yılı itibarıyla 5,8 milyar ABD Doları ile maksimum düzeyine çıkmıştır. 2017 yılı itibariyle de ihracatımız 3,4 milyar dolar, ithalatımız ise 1,5 milyar dolar olarak gerçekleşmiş dış ticaret hacmimiz ise 4,9 milyar dolar olmuştur. (Bknz: Ekonomi Bakanlığı İnternet Sitesi)

Ne oldu şimdi buna demezler mi “Bu ne perhiz! Bu ne lahana turşusu” diye. İsrail bunu hep yapıyor. Çünkü sermaye piyasası hep ellerinde.

Bizim Müslüman dünyamıza baktığımızda silahından tutun gıdaya ve hatta borç almaya kadar Yahudilere sürekli muhtaç olmuşuz.

Yada şöyle soruyu sormak gerek: Müslüman dünyası diyoruz ya hepsi bir biri ile kavgalı. En basiti haklı davamız Kıbrıs’ta ki soydaşlarımızı kurtarmak için 1974’teki harekâtımızı yaptık Libya hariç hepsi bu harekâta işgal dedi. Kıbrıs’ta K.K.T.C.’yi kurduk hiç birisi tanımadı. Yıllardır Sabra Şatilla, … kamplarında eğitim gördüler ve bizim büyükelçilerimizi katlettiler.

Ve yine Abdullah Öcalan'dan Kani Yılmaz'a kadar tüm pkklılar Filistin Kurtuluş Örgütü ve Yaser Arafat'ın kendileri için özel bir önemi olduğunu söylüyorlardı. pkk kampının lojistik sorumluluğunu üstlenen Osman Öcalan pkk kampından bahsederken "Burası eski bir Filistin kampı, bize de Filistin Kurtuluş Örgütü tahsis etti. Kuruluşumuzdan beri büyük desteğini gördük, görmeye de devam ediyoruz" diyordu.

Peki bu nasıl bir dostluk? Nasıl bir Müslümanlık, nasıl bir Müslüman halk dayanışması diye sormamız gerekmez mi? Bu dostluğu bir bizmi hatırlayacağız!

Varsayalım ki Müslüman dünyası bir ulu çınar olsun. Bu çınarın biz neresindeyiz? Bu çınar da bizi kabul ettiler mi? İngilizlerle bir olup Libya’da, Trablusgarp’da, Arabistan’da, Irak’ta, Suriye’de bizim askerlerimizi katletmediler mi?

Kabenin anahtarları bizdeydi. Medine müdafaası sırasında karşı karşıya geldiği İngiliz ajanı Lawrence tarafından “Çöl Kaplanı” olarak tanımlanan Fahrettin Paşa  gözyaşları içinde son kez Peygamberimizin kabrini ziyaret ederek dua etmiş, kılıcını İngilizlere teslim etmeyip Peygamber Efendimizin kabrinin başına bırakmış ve oradan ayrılmamış, “Bayrağımı burçlardan indirtmem, Efendimizi bırakmam” diye haykıran ve İngilizlere teslim olmayan Çöl Kaplanı Fahrettin Paşa, sonunda, kendi subaylarının ani bir baskınıyla Hz. Peygamber’in kabrinden cebren çıkarılabilmiştir. Biz böyle bir müslümanız işte. Her Arapı da saf müslüman zannetmeyin !

Şimdi olaya yine  başka boyuttan  bakmaya devam edelim:

Öyle bir ucuz şövönizm yapıyoruz ki! Efendim Coca Cola içmeyelim. Ariel kullanmayalım! .. Kime ne? İster iç!, isterseniz kullanmayın! Kime yapıyorsunuz? Kime zarar veriyorsunuz? Kendimize zarar veriyoruz haberleri yok.

Bu vatandaşlara devletimiz izin vermiş. Sermayesi ile gelmişler. Vergisini veriyorlar. Ambalajlamadan, dağıtımına kadar bu sektörlerde bizim insanlarımız çalışıyor. Para kazanıyorlar. İçmezsen, kullanmazsan adamda kapatır fabrikasını çeker gider. Peki bu işsizlik ortamında binlerce çalışanımız işsiz kalacak onu düşünen yok. Ağzı olan konuşuyor..

Şimdi de olayı tam bam telinden tam açalım:

Cumhuriyet tarihinde en büyük borç içindeyiz. Aldığımız dış borçların kaynağında yine bu adamlar var. Bu borçlanmadan kaynaklı olarak seçimler bile bir seneden fazla olmasına rağmen 24 Haziran’a alındı.

Yakın zamanda Ülkemizde Şeker Fabrikalarının satışı başladı. Cargill firması ülkemizde. Her türlü gıdanın içinde. Üstelik G.D.O.lu ürünleri bir güzel halkımıza satıyor. Şeker fabrikalarının satışında da etkin rol oynadığı ticari piyasalarda söyleniyor. Ona neden sesleri çıkmıyor ona bir anlam veremedim?

Bakalım nelerimiz milli nelerimizi yabancılara satmışız:

* Kuşadası Limanı:2.7.2003 tarihinde 24 milyon 300 bin dolara Siyonist Sami Ofer’e verildi.

* Zeytinburnu Limanı: Paravan şirketler aracılığıyla Siyonist Sami Ofer’e satıldı.

* Türk Telekom Araplar'a
* Telsim İngilizler'e
* Araç muayene işi Almanlar'a
* Başak Sigorta Fransızlar'a
* Adabank Kuveytliler'e
* Avea Lübnanlılar'a
* PetkimAzeriler'e
* Tekel'in İçki Bölümü Amerikalılar'a
* Tekel'in Sigara Bölümü ABD ve İngilizler'e
* Finansbank Yunanlılar'a
* OyakbankHollandalılar'a
* Denizbank Belçikalılar'a
* Türkiye Finans Kuveytliler'e
* TEB Fransızlar'a
* Cbankİsrailliler'e
* MNG Bank Yunanlılar'a
* Dışbank Hollandalılar'a
* Şekerbank Kazaklar'a
* Yapı Kredi'nin yarısı İtalyanlar'a
* Turkcell'in yarısı Finliler ve Ruslar'a
* Beymen'in yarısı ABD'lilere
* Enerjisan'ın yarısı Avusturyalılar'a
* Garanti'nin yarısı Amerikalılar'a
* Eczacıbaşı İlaç Çekler'e
* İzocam Fransızlar'a
* Demir Döküm Almanlar'a
* DöktaşFinli’ye
* POAŞ Avusturyalılar'a
* Migros İngiliz’e
* TGRT (Fox) Amerikalı’ya..

Uzayıp devam ediyor…

Bakın ülkemizin para kaynaklarının yarısından çoğu yabancıların eline geçmiş durumda. Dolayısıyla enflasyonu v.s para politikalarınızı yapmamz imkansız gibi ..

Devam edelim:

 • Bebek mamasının %90’ı yabancıların… Group Danone başı çekiyor.
 • Bira pazarının yarıya yakını yabancıların. 2 milyar dolarlık hacmi olan bu pazarı, Efes Pilsen, bir İsrail firması ile paylaşıyor.
 • Sıvı yağlarda Suudi Arabistan’ın SavolaGroup adlı firması başı çekiyor. Ayçiçek Yağı pazarının %40’ına bu Suudi firması egemen. Yağ Sanayinde kurulu kapasitenin %65’i, pazarın da %80’i yabancıların elinde.
 • Hazır kahvede belirleyici ve egemen olan Nestkafe, pazarın 2/3’ü ondan soruluyor.
 • Çikolatanın egemeni Ülker, şekerleme sektörünün devlerinden biri olan Kent Gıda ise Schwepps’e satıldı.
 • Türkiye’nin fındık devi Oltan Gıda, , Nutella ve Kinder’in üreticisi İtalyan çikolata devi Ferrero Grubu’na satıldı. 2002 yılından bu yana fındıkta ihracat şampiyonu olan, son 500 büyük sanayi kuruluşu araştırmasında 55. sırada yer alan Oltan Gıda’nın Türkiye’nin en büyük fındık alıcısı olan Ferrero’ya satılması dünya fındık ve çikolata piyasasında dengeleri değiştirdi.
 • Gıda perakendeciliğinin dört büyük tekeli de yabancı. Carefoursa, Migros, Metro ve Tesco; Fransız, Alman ve İngiliz kökenli firmaların elindedir..
 • Uluslararası firmalar Mintax, Tursil, Persil, Alo, Hacı Şâkir ve Omo’yu satın alarak deterjan piyasasını el geçirdiler.
 • Süt Ürünleri piyasasını 6 büyük şirket denetliyor. Danone yine başrollerde..

Buda böyle uzayıp gidiyor..

Şimdi sormamız gerekmez mi neyimiz kaldı bize ait milli olan. Birde “Armutun sapı, üzümün çöpü” der gibi, dalga geçer gibi Coca Cola içmeyin, Ariel kullanmayın !

Bakın yukarıda yazdım bu kuruluşların yada sermayeleri Yahudilerin haydi onu da siz bulun…

Affedersiniz buna “Başkasının parası ile hovardalık yapmak” derler Türkçe tabirimizle. Hakikaten sistem mühendisleri bu toplumu dilim varmıyor ama “Türk ve Müslüman” kimliğinden koparmış gibi…

Saygılarımla..

Mustafa Kemal Bektaş

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.